2. BËTOWSKÔ GÒŃBA:

  CYKL:Rajdowe Mistrzostwa
Polski Zachodniej

  RUNDA:4

  DATA ROZPOCZĘCIA:19 listopada 2016r.

  DATA ZAKOŃCZENIA:20 listopada 2016r.

  BAZA RAJDU:Bytów

  NAWIERZCHNIA: asfalt

  KATEGORIA:KJS

  DŁUGOŚĆ RAJDU:155 km

  DŁUGOŚĆ OS:25 km
DO POBRANIA:

  

Informacje dla kibiców

Popularność rajdów samochodowych w naszym kraju powoduje, że z roku na rok liczba kibiców przy trasach rajdów regularnie wzrasta. Jednak nie wszyscy wiedzą, jak bezpiecznie obserwować rajd, by nie powodować zagrożenia dla siebie i uczestników. W tym roku na trasach Rajdu Bëtowskô Gòńba pojawią się prawdziwe samochody rajdowe, o dużo większych mocach i możliwościach niż auta seryjne. Osiągają wysokie prędkości i mają doskonałe przyspieszenie. Załogi w takich autach są oczywiście najbardziej widowiskowe i skupiają uwagę największej rzeszy kibiców. Jednak wystarczy niewielki błąd kierowcy, mały kamień na drodze, awaria samochodu i auto może w niekontrolowany sposób opuścić wyznaczoną trasę.

Chcąc uniknąć nieszczęścia, organizatorzy rajdu dokładają wielu starań aby rajd był bezpieczny dla zawodników i publiczności. Z tego względu w najbardziej widowiskowych miejscach rajdu wytyczone są strefy kibica, które stanowią najbezpieczniejsze miejsce do oglądania zmagań na trasie rajdu. Miejsca szczególnie niebezpieczne są wygrodzone taśmami i oznaczone tablicami zakazu wstępu.

Przypominamy, że w trakcie trwania rajdu wszyscy kibice są zobowiązani do przestrzegania poleceń organizatorów, policji oraz służb porządkowych. Po trasie rajdu jeżdżą samochody funkcyjne organizatora z obserwatorami, którzy przejeżdżając trasę zwracają uwagę na rozmieszczenie i zachowanie publiczności.

Apelujemy do publiczności by nie dopuścić przez osoby nieodpowiedzialne do zepsucia ciekawego widowiska sportowego, jakim jest rajd samochodowy. Zwracamy się do wszystkich kibiców sportów samochodowych, aby dzięki swojemu zachowaniu udowodnili, że Bëtowskô Gòńba, jest naszym lokalnym świętem motoryzacyjnym dostarczającym wielu niezapomnianych wrażeń.


         
              VW Słupsk Skoda Słupsk