ZAMKNIĘCIE LISTY ZGŁOSZEŃ ZA:Zwycięzcy poprzednich edycji:


3. Bëtowskô Gòńba
18-19 listopada 2017r.

6 runda RMPZ - 10 PS | Załóg: Start: 80 / Meta: 64
1. Arkadiusz Tyc / Tomasz Andrzejewski
AK Włocławski / Subaru Impreza
894,05
2. Waldemar Dziedzic / Bartosz Piotrowski
AK Morski / Mitsubishi Lancer Evo VI
897,86
3. Piotr Kozłowski / Piotr Zakrzewski
AK Morski / Subaru Impreza
918,44

2. Bëtowskô Gòńba
19-20 listopada 2016r.

4 runda RMPZ - 10 PS | Załóg: Start: 80 / Meta: 66
1. Tomasz Jurkun / Oskar Olszewski
AK Warmiński / Mitsubishi Lancer Evo V
897,21
2. Adam Stec / Dariusz Zdanowicz
AK Rallyland / Mitsubishi Lancer Evo X
928,96
3. Piotr Brzoskowski / Piotr Bieliński
nz. (Poznań) / Mitsubishi Lancer Evo IX
955,77

1. Bëtowskô Gòńba
14-15 listopada 2015r.

8 runda RMPZ - 10 PS | Załóg: Start: 59 / Meta: 48
1. Igor Bartołd / Paweł Wiśniewski
AMK Rzemieślnik / BMW E30 318iS
1099,16
2. Jakub Klatta / Maciej Michalski
nz. (Poznań) / Subaru Impreza
1099,71
3. Rafał Gałka / Michał Sowiński
AK Koszaliński / Mitsubishi Lancer Evo IX
1144,00Bëtowskô Gòńba - Ogólnopolski Rajd Samochodowy

Automobilklub Koszaliński w roku 2015 po raz pierwszy organizował rajd samochodowy na Kaszubach. Malownicze ukształtowanie terenu wokół Bytowa to przede wszystkim wspaniałe widoki, ale dla nas okazja do znalezienia wijących się wśród licznych wzgórz, wąskich, asfaltowych dróg, na których można wytyczyć odcinki specjalne. Dzięki podjęciu współpracy z Burmistrzem Bytowa powstała możliwość zorganizowania rajdu na tym terenie. Termin wyznaczyliśmy na weekend 14-15 listopada, a sam rajd włączony został do ogólnopolskiego cyklu jako 8 runda Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Kaszubskie krajobrazy tak nas zachwyciły, że sam rajd też nazwaliśmy po kaszubsku: 1. Bëtowskô Gòńba, a oznacza to w wolnym tłumaczeniu Bytowską Gonitwę. Impreza jest rozgrywana w formule Konkursowej Jazdy Samochodem (KJS) co oznacza, że wziąć udział może każdy posiadacz sprawnego, zarejestrowanego i ubezpieczonego samochodu osobowego. Wystarczą kaski dla kierowcy i pilota oraz apteczka by zmierzyć się z kaszubskimi oesami.

W przypadku rajdu organizowanego przez Automobilklub Koszaliński nie może zabraknąć widowiskowego prologu - i nie zabrakło go w Bytowie! W sobotę, od razu po ceremonii startu na tutejszym Rynku załogi udały się na start wieczornego prologu, który poprowadzony został po ulicach centrum miasta. Już na prologu pojawiła się pierwsza niespodzianka - najszybsza w generalce była załoga... Fiata Stilo! Jednak esencja ścigania czekała w niedzielę. Trzy niesamowicie kręte odcinki specjalne, które załogi pokonywały trzykrotnie z przerwami serwisowymi w bytowskim starostwie. I tym razem czekała na wszystkich niespodzianka - najszybsza w rajdzie okazała się załoga dośc leciwego już BMW E30 - Igor Bartołd / Paweł Wiśniewski z Mazowsza. Śmiało można powiedzieć, że był to najbardziej kręty rajd sezonu, a moc auta mimo zmiennych warunków nie grała pierwszoplanowej roli.

Relacje video z rajdu 1.Bëtowskô Gòńba. Autor: Arek Torski.

    

Na drugą edycjię "Bytowskiej Gonitwy" przygotowaliśmy nie tylko lekko zmienioną trasę miejskiego prologu, lecz przede wszystkim w 75% nową trasę niedzielnych oesów! W sezonie 2016 baza rajdu ponownie gościła w murach bytowskiego zamku w dniach 19-20 listopada. Nowe trasy spotkały się z równie entuzjastycznym przyjęciem co zeszłoroczne, i okazały się jeszcze bardziej wymagające. Sobotni, lekko zmodyfikowany prolog w centrum Bytowa zgromadził ponownie komplet kibiców. Wytyczone strefy kibica zostały szczelnie wypełnione przez fanów motoyzacji, którzy głośno dopingowali wieczorne przejazdy rajdowców. Niedziela rozpoczęła się od znanego z roku 2015 oesu "Rabacino", który został uznany najlepszym oesem pierwszej edycji Bytowskiej Gonitwy. Na drugi oes przenieśliśmy się do gminy Parchowo. Bardzo szybka, kręta i pełna ślepych zakrętów przez szczyty próba "Nakla" weryfikowała umiejętności kierowców. Ostatni oes każdej pętli został wytyczony w samym Parchowie, po wąskiej drodze między osiedlami. Także tutaj zebrała się spora rzesza kibiców dopingujących uczestników rajdu. Po 10 odcinkach specjalnych najszybsi okazali się Tomasz Jurkun i Oskar Olszewski, którzy przyjechali do nas aż z Warmii.

Relacje video z rajdu 2.Bëtowskô Gòńba. Autor: Arek Torski.

    

Trzecia edycja Bytowskiej Gonitwy już 18 i 19 listoapda 2017r. - może i Ty zapiszesz się na kartach historii rajdu?